Ako si zvoliť správnu farbu v miestnosti


  Ako si zvoliť správnu farbu v miestnosti

  Výber správnej farby je veľmi dôležitý. Farba maľovky a materiálov bude okolo vás vo dne, v noci aj niekoľko rokov, preto by ste nemali podceňovať jej výber. 

  Nezanedbávajte subjektívne pocity pri voľbe farby v miestnosti. Musíte si zvoliť farbu. ktorá bude na vás príjemne vplývať. Dôležitú úlohu tu zohráva aj psychológia farieb, pretože každý odtieň farby vyjadruje rozličné pocity a rôzne vplýva na naše životy.

  Inšpirujte sa nasledovnými príkladmi farieb na základe určitých miestností, ktoré máme v domácnosti.

  Obývačka

  Najvhodnejšími farbami obývacieho priestoru sú neutrálne farby ako biela, béžová a hnedá. Ak máte menší priestor, použite svetlé odtiene, ktoré opticky zväčšia priestor, Pri väčších miestnostiach môžete experimentovať s tmavšími farbami. Pokiaľ si zvolíte farbu stien podľa nábytku, tak: prírodné drevené doplnky najviac vyniknú na bielom podklade, modrý nábytok vhodne doplnia farby fialovej a sivej, k tmavšiemu nábytku sa vždy vyberajú svetlejšie odtiene, čím dotvoríte požadovaný kontrast. 

  Kuchyňa a Jedáleň

  V jedálni by mala prúdiť energia. Pravidelne sa v nej stretávajú najbližší príbuzní a navzájom si odovzdávajú svoje poznatky, pocity a skúsenosti. Optimálna farba tejto miestnosti je oranžová a žltá, ktoré sú akým si stimulantom komunikácie a dobrej nálady v miestnosti, navyše podporujú funkciu žalúdka. Naopak modrá farba na nás vplýva opačne a potláča chuť do jedla. 

  Spálňa

  Najlepšie urobíte ak si vyberiete ukľudňujúcu neutrálnu farbu. K dnešným trendom patria prírodné farby hnedej, zelenej, modrá. Určite si nenechávajte bielu spálňu, ktorá môže v konečnom dôsledku pôsobiť na nás príliš sterilne. Ak máte problémy s ranným vstávaním, zvoľte si žltú farbu ktorá vás nabije do nového dňa. Opačne tmavé farby, na vás môžu pôsobiť tlmene a pochmúrne, ak ich nesprávne skombinujete.

  Pracovňa 

  Pri práci sa potrebujte stimulovať alebo sústrediť? To je hlavná otázka na základe, ktorej si správne vyberiete farbu v pracovni. Svetlejšie a hravejšie farby budú podporovať vašu kreativitu a podvedome vás budú povzbudzovať. Naopak chladnejšie farby vám pomôžu sa lepšie sústrediť pri práci.

  Fri, February 19 2016

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)