5 vecí, ktoré nesmú chýbať v dokonalej detskej izbe


  5 vecí, ktoré nesmú chýbať v dokonalej detskej izbe

  Ak ste si mysleli, že dekorovanie spálne alebo obývacej miestnosti bolo náročné, počkajte, kým budete zariaďovať izbu vašim deťom, ktoré budú dostatočne veľké na to, aby si utvorili o tom vlastný názor.

  Určite chcete, aby si vaše dieťa zamilovalo svoju novú izbu. Na druhej strane viete, že raz vyrastie a starý nábytok ho začne nudiť. Znova nastane situácia, že detskú izbu budete musieť zase raz prerábať. Samozrejme, detská izba je viac-menej miestnosťou, ktorá je najväčším žrútom rozpočtu, pretože dieťa neustále rastie a potrebuje nové veci.

  Tak, ako to spraviť lacno, účelne a efektne?

   

  Tu je prehlaď prvkov, ktoré by mali uspokojiť obe strany, deti ale aj rodičov.

  Sedacie vaky – Nie len dospelí, ale aj deti chcú mať trendy nábytok, ktorým sa budú môcť pýšiť svojim rovesníkom. Sedací vak spĺňa tiež praktickú funkciu. Môžu v ňom sedieť počas hrania, dlhého študovania, čítania, pri čom nenamáha chrbticu. Najlepšou stránkou sedacieho vaku je, že deti z neho nikdy nevyrastú. Pokiaľ sa náhodou stane, že sa im už nebude páčiť po vizuálnej stránke, stačí vymeniť poťah a bude ako nový.

  Písací stôl – Stôl je základ, ktorý musí byť v každej detskej izbe, pokiaľ nechcete, aby si deti doživotne robili svoje úlohy za jedálenským stolom. Ak kúpite dobrý a kvalitný písací stôl, vydrží vám niekoľko rokov. Nezabudnite však na to, aby ste dali vašim deťom správne návyky a učili sa za svojím vlastným stolíkom.

  Organizačný systém – Nezáleží na tom, aký organizačný systém si nastavíte, dôležité je že nejaký máte. Zabezpečte, aby ste mali ľahko dostupný úložný priestor (poličky, krabice, skrinky) a jasne definovaný. Kľudne pridajte štítky s popisom na jednotlivé krabice, aby ste uľahčili svojim deťom upratovacie činnosti.

  Písacia tabuľa – Vytvoriť si písaciu tabuľu vo vlastnom dome je stále veľkým hitom. Takúto tabuľu si viete vytvoriť aj sami pomocou špeciálnej farby. Keď to vaše dieťa uvidí, určite sa mu vyčaruje úsmev na tvári. Na jednej strane, vďaka tomu ukáže svoju kreativitu a maliarske schopnosti, na druhej strane ju viete využiť ako tzv. upomienkovač, či plánovač. 

  Lampa – Výber lampy je pre školáka je veľmi dôležitý, pretože potrebuje adekvátne svetlo pri čítaní a robení si domácich úloh. Stropné svetlo neposkytuje dostatok svetla, preto by ste mali siahnuť tiež po stolnej lampe.

  Sat, February 27 2016

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)