Ako si správne vybrať záclony a závesy?


  Ako si správne vybrať záclony a závesy?

  Chceli by ste osviežiť nudný interiér niečím zaujímavým? Čo tak, vyskúšať záclony alebo závesy.

   

  Ak sa rozhodnete ísť touto cestou, mali by ste vedieť, ako na to. Aj vo svete záclon existujú určité trendy, ktoré by vám mohli pomôcť v dekorovaní interiéru.  

   

  Kľúčovými slovami v oblasti trendov sú jednoduchosť a minimalizmus, čiže sa kladie dôraz na ostré a čisté línie.

   

  Hitom sú vzory

  V ponuke tkaním objavíte rôzne rôzne vzory, či textúry. Určite nešliapnete vedľa, ak si vyberiete geometrické a mozaikové vzory, hitom sú tiež kvetinové potlače vo väčšom meradle. Okrem toho nemôžeme zabudnúť na pásiky, horizontálne aj vertikálne, ktoré prinášajú do interiéru vyvážený detail a zároveň opticky predlžujú alebo rozširujú priestor.

   

  Tón v tóne

  Pri rozhodovaní, akú farbu závesov si zvolíte, by ste mali dať na svoje pocity, a ako sa v danej miestnosti chcete cítiť. Ak chcete zachovať pokojný priestor, zvoľte si farbu a vzor, ktorý sa bude držať farebnej škály so zvyškom miestnosti.  

   

  Dodanie života do farieb

  Pri využívaní farieb sa riaďte svojim štýlom, a ako sme už spomínali, aj pocitmi. Trendom sú farby tehlovej, tyrkysovej a fialovej. Ideálne je prispôsobiť odtieňu závesov aj iné časti priestoru, ktoré dotvoria jeden ucelený celok. Napríklad. zvoliť rovnakú farbu a materiál na vankúšoch, dekách, taburetkách, a iných predmetoch.  

   

  Veľkosť je dôležitá

  Celkovo sa hovorí: čím sú závesy dlhšie, tým sú lepšie a čím sú širšie, tým sú dvojnásobne lepšie. Okná pôsobia v tejto mierke väčšie, a práve to sme chceli docieliť.

   

  Rozhodli ste sa pre závesy ? Nezabudnite si pred nákupom zmerať šírku a dĺžku okna, veľkosť garniži (s tým, že na každej strane musí vyčnievať min. 20 cm), a výšku v ktorej sa nachádza garniža. Veľkosť závesu sa nakoniec volí na základe veľkosti garniže, pretože cez deň budú závesy zriasené na bokoch okna, a v noci budú zastierať okno. 

  Fri, March 18 2016

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)