Ozdobte sa s Veľkou nocou


  Ozdobte sa s Veľkou nocou

  S veľkou nocou sa spájajú zvyky, tradície, rôzne symboly a výzdoby, ktoré sa tradujú už niekoľko rokov. Ľudia si už odpradávna, s príchodom tohto sviatku, vyzdobovali svoje príbytky. Dnes to, samozrejme, nie je inak.

   

  Výzdoba dotvára tú správnu atmosféru, výzdoba skrášľuje okolité prostredie a výzdoba spája ľudí.

   

  Dekorácie môžete zvoliť tradičné, ale aj moderné. V dnešných obchodoch nájdete zmes všetkého. No najlepšie urobíte, ak si ich vyrobíte sami. Je to nenáročné a ešte sa pri tom zabavíte.

   

  Nechajte sa inšpirovať hravými kúskami, ktoré oživia váš domov. Stačia vám na to 3 prvky.

   

  Kraslice

  Zdobenie vajíčok vždy v našej rodine predstavovalo rodinnú aktivitu, plnú smiechu a zábavy. Mama nás učila ako fúkať vajíčka, a nejeden raz sa stalo že vajíčko prasklo. Potrebovali sme veľa trpezlivosti, aby sme sa dopracovali k finálnemu výsledku.

   

  Zdobenie vajíčok je nádherná aktivita, ktorá by sa mala udržiavať v rodine. Deti sa môžu vyhrať s voskovkami, temperovými farbami, farebnými  papiermi. Tí zručnejší môžu vyskúšať nové techniky zdobenia ako madeira, kedy sa do vajíčka navŕtajú diery a zvyšok sa dozdobí voskom, alebo môžete použiť servítkovú techniku.

   

  Kvety

  Kvety sú neodmysliteľnou súčasťou príchodom jari. Váš stôl najviac zažiari, ak siahnete po jasných farbách kvetov, ako sú narcisy alebo tulipány.

   

  Urobte si prechádzku po lúke, lese a nazbierajte si za kyticu lúčnych kvetov. Takéto kytice najlepšie dodekorujete s jemnými baburiatkami a ozdôbkami vystrihnutými z papiera (vajíčka, vtáčiky, zajace a iné) previazanými s jasnou farebnou stužkou.

   

  Nie len na Vianoce sa na dvere vešajú vence, rovnako to platí aj o Veľkej noci. Z kvetov, slamy, prútia alebo baburiatok, si viete zhotoviť krásne veľkonočné vence.

   

  Košíčky

  Okrem kvetov by na stole nemal chýbať ani kočíček plný vajíčok. Predsa, musíte sa prichystať na fúru šibačov. Košík môžete naplniť čímkoľvek, nemusíte siahnuť len po krasliciach. Naplňte ho medovníčkami, čokoládkami, plyšovými hračkami, soškami, kvetmi, baburiatkami atď. Jednoducho povedané, fantázii sa medze nekladú. 

  Fri, March 25 2016

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)