5 tipov, ktoré zaručene zväčšia vašu obývaciu izbu


  5 tipov, ktoré zaručene zväčšia vašu obývaciu izbu

  Obývacia miestnosť býva zvyčajne prvou izbou, ktorú návštevníci uvidia po príchode do vášho bytu alebo domu. Určite by ste nemali podceniť je dizajnovanie. Práve na základe nej si o vás a o vašom štýle urobia úsudok vaši návštevníci. Je len na vás, či bude dobrý alebo zlý. Obývačka je miestom, kde by sa mala šíriť dobrá nálada, a kde by ste mali tráviť čas so svojou rodinou, priateľmi a známymi. Tieto atribúty by mal v konečnom dôsledku odzrkadľovať jej vizuálny vzhľad. 

  Na to, aby ste vytvorili obrovský obývací priestor, nepotrebujete investovať ani veľa peňazí, ani veľa času. A zaručene nie je nutnosťou hneď vykonávať prestavbu. Postačí, ak oklamete myseľ pár jednoduchými trikmi. Existuje mnoho spôsobov, ktoré sú nenáročné na váš rozpočet, a s ktorými jednoducho a efektívne zväčšíte priestor.

   

  Zamerajte sa na podlahy

  Podlaha sa rozkladá na celej ploche bytu, preto je jedným z najdôležitejších prvkov ktoré ovplyvňuje váš priestor. Určite použite jeden druh materiálu ako drevo, dlažba alebo koberec. Tomu prispôsobte aj susedné izby. Zachováte tak súdržnosť a ucelenosť podláh. 

  Kúpte si nábytok (gauč, taburetka, komoda...) na nožičkách, opticky to predĺži podlahu a miestnosť. Je to z toho dôvodu, že váš zrak nezastane na ednom bode, kde končí nábytok.

   

  Dekorujte steny

  Steny jasne definujú priestor a jeho veľkosť. Za pomoci dekorovania stien oklamete psychiku po druhýkrát. To môžete dosiahnuť umiestnením závesov alebo záclon blízko k stropu, umiestnením obrazov a políc do vyššej výšky, alebo aplikovaním tapety s geometrickými vzormi. To všetko môže oklamať váš zrak.

  Rozmiestnite nábytok strategicky

  Neprerušený koncept rozvrhnutia nábytku po miestnosti je jedným zo základných aspektov veľkého priestoru. Nábytok rozvrhnite tak, aby nemal nikto problém premiestniť sa z bodu A do bodu B v rámci obývacej izby. S rozvrhnutím nábytku jasne definujte cestu pohybu (kde je vstup, východ, oddychová časť...). Uistite sa tiež, aby ste mali dostatok priestoru na vykonávanie bežných činností, ako napr. otváranie okien, dverí, skriniek, dosiahnutie vypínačov a iných. 

  Pridajte ústredný bod

  Vytvorte si ústredný prvok, čím odpútate pozornosť u svojich návštevníkov a oni už viac nebudú myslieť na veľkosť izby. Týmto prvkom môže byť naozaj čokoľvek od výraznej steny až po kusový nábytok. Tento prvok však musí ladiť so zvyškom vášho interiéru, ale musí byť zároveň v kontraste s ostatným zariadením. Najlepším príkladom je napríklad moderné umelecké dielo (obraz) vystavené v obývacej miestnosti, ktorá je zariadená v klasickom štýle. 

  Šírte svetlo pomocou zrkadiel

  Zrkadlo sa nemusia zavesiť na stenu len z toho dôvodu, aby sme sa mali kam pozrieť na svoj odraz. Je vhodné aj z toho hľadiska, že odrazia svetlo do priestoru. Izba sa bude zdať, že je jasnejšia a priestrannejšia. 

  Zdroj:Freshhome 

  Wed, April 27 2016

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)