Retro je stále IN


  Retro je stále IN

  Retro je jeden z mnohých štýlov, ktoré nikdy nevymiznú z módy. Ich trend sa stále vracia, preto sa v našich očiach stáva nesmrteľným. Avšak dnešné aplikovanie retro štýlu nie je úplne totožné so štylizovaním ako to bolo v minulosti. Líši sa hlavne nádychom súčasnej doby, pričom je doplnený o moderné detaily. 

  Doba, ktorá sa najviac podpísala na vizualizácií retro štýl, je najmä obdobie 30. a 50-80. rokov 20. storočia. Ak si myslíte, že za takýto nábytok sa považuje aj mohutný nábytok zo začiatkov 20. storočia, tak ste na omyle. Staršie kúsky sú už považované za starožitnosti a vyznačujú sa najmä rustikálnym nádychom. 

  Mnoho dizajnérov sa pri svojich prácach necháva unášať impulzom minulého storočia. Vy sa môžete vydať ich cestou. Možnosti zavedenia retro štýlu do interiérového dizajnu sú obrovské, je len na vás či sa zameriate na nábytok, sedenie, osvetlenie, doplnky a dekorácie, tapety, použité materiály, atď. Podľa retro štýlu môžete zariadiť celý interiér alebo postačí, ak prenesiete určité prvky do súčasného dizajnu. Alternatívou je tiež výrazný retro prvok ako základ, ktorý vás inšpiruje pri dotváraní celého zvyšného dizajnu.

  Za klasické rysy nábytku z 30. rokov sú považované ultramoderné tvary, výrazná farebnosť, a využívanie ohýbanej preglejky a plastov. V osvetlení boli populárne najmä visiace stropné lampy, ktoré sa vyznačovali oblúkovými tvarmi a kovovými materiálmi. Sedací nábytok vystihovali ostré hrany a na stenách sa často objavovali geometrické tvary ako pásiky, kruhy, štvorce a kosoštvorce.   

  Môže sa stať, že niektorí z vás majú takéto kúsky po babke ukryté na povale. Ak sú v dobrom stave, postačí ich z renovovať. Druhou variantov je nákup z internetových a kamenných predajní, ktoré ponúkajú rôzne variácie retro štýlu za nízku cenu. 

  Takýto interiér sa dá vhodne doplniť o sedacie vaky, ktoré tiež vznikli v danom období. Dodajú interiéru pocit modernosti a komfortnosti. Pri voľbe sedacieho vaku, ktorý by zapasoval do retro štýlu, siahnite vždy po pevnejších sedacích vakov, ktoré majú ostré alebo oblé línie. 

  Fri, May 6 2016

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)