Preneste sa do detstva pomocou izbových kvetín


  Preneste sa do detstva pomocou izbových kvetín

  Čo cítite, keď vidíte Barbie dom, domček pre bábiky alebo lego stavebnicu? Napadlo by vám, že tieto pocity pocítite aj pri pohľade na kvety a rastliny?

   

  Niečo na tých detských veciach musí byť. Určite každý má vo svojom srdci predmet, ktorý keď vzhliadne, spomenie si na tie najšťastnejšie chvíle. Na matku, na otca, na súrodencov, ktorí sa s vami ochotne hrali a nikdy nedali pokoj, a na verných kamarátov. Spomienky sú krehké, a často pominuteľné. No keď sa nám vynoria v pamäti, hneď je deň krajší.

   

  Sú to drobnosti, ktoré z nás robia opäť malé deti. Sú jednoducho roztomilé. Tento pocit sa snažil vyvolať aj umelec Jedediah Corwyn Voltz z Los Angeles, ktorý vytvoril drobné stromodomy v korunách izbových rastlín.

   

  Tento umelec, pracuje ako rekvizitár v Hollywoode, pričom sa venuje svojmu hobby – vyrábaniu miniatúr z drevených kúskov.

   

  Všetky jeho výtvory sú niečím výnimočné, či už voľbou materiálu, štýlu alebo samotnej opory stavby, teda rastlinky. Niektoré domčeky majú veže, niektoré meditačné miestnosti, a iné dokonca veterné mlyny. Potom ako postaví drevenú konštrukciu, umiestni ju do stredu rastliny, ktorá ju pomaly začne obrastať. Potom už len stačí, vystaviť si tento kúsok do obývačky a čakať na obdivovateľov.

   

  Veru, každý je pri prvom pohľade na tieto stavby okamžite rozcítený. Niet pochýb, že tieto domčeky patria medzi najroztomilejšie veci, aké sme kedy v živote videli.

   

  Aj vy si trúfnete na také umenie?


  Wed, May 11 2016

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)