Bylinkový raj priamo v byte


  Bylinkový raj priamo v byte

  Aj vy túžite po bylinkách, ktoré by ste mali vždy po ruke priamo? Bývate v byte a obávate sa, že sa im nebude dariť?

   

  Už sa nebojte... začnite zháňať kvetináče a črepníky!

   

  Po bylinkovom kútiku sníva azda každá žienka domáca. Pre tie, ktoré majú vlastnú záhradku, to nie je problém. Jednoducho si môžu vysadiť bylinky na hocijaké miesto okolo domčeka. Avšak na druhej strane tie gazdinky, ktoré bývajú v byte, sa domnievajú, že je to u nich nemožné.

   

  My vás teraz vyvedieme z omylu a ukážeme vám, ako pestovať bylinky bytovke, baráku či paneláku.

   

  Na začiatok si vyhraďte miesto na bylinky. Buď na parapetnej doske alebo nájdite najsvetlejšie miesto v byte. Dnes sú veľmi moderné bylinkové steny, ktoré vytvoríte jednoduchými namontovanými policami, na ktoré už len položíte spomínané bylinky.

   

  Následne si nájdite črepník alebo kvetináč. V tejto oblasti môžete využiť naozaj hocičo. Netreba kupovať drahé kvetináče, keď doma môžete zužitkovať staré nepoužívané veci, ako napríklad plastový pohár, hrnček, konzervu, plechovku, šálka, miska. Ak sa vám nepáči vizuálny vzhľad týchto nádob, jednoducho ich kreatívne oblepte alebo premaľujte farbou.

   

  Keď budete mať tieto časti premyslené, treba sa rozhodnúť, akým spôsobom vysadíte bylinky. Buď zo semienka (od februára – apríla) alebo presadíte predpestované sadenice. Zasiate semienka udržujte v teple a dbajte o to, aby bol substrát vlhký. Nie však príliš. Keď vyrastú lístky a zväčší sa objem, môžete rastlinku presadiť do väčšieho kvetináča.

   

  Pri presádzaní musíte najskôr vysypať dno kvetináča drenážnou výplňou (kamienky alebo štrk), potom už len pridáte substrát a bylinku. Následne sa začína ošetrovací proces o rastlinku, jednoducho zalievate a kropíte vodou. Vhodné je tiež prihnojovať rastlinku, aby bola bohatšia.

   

  Obľúbenými bylinkami  sú najmä pažítka, levanduľa, mäta, šalvia, bazalka, medovka, majorán a tymian. Pri výbere byliniek sa zamerajte hlavne na tie, ktoré budete využívať vo svojej domácnosti, aby ste ich patrične zužitkovali. 

  Fri, May 27 2016

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)