4 kusy nábytku, bez ktorých sa nezaobíde žiadna záhrada


  4 kusy nábytku, bez ktorých sa nezaobíde žiadna záhrada

  Počasie je v poslednej dobe veľmi nevyspytateľné. Raz je slniečko hore na obzore a naopak druhý raz sa skrýva pod mrakom. No vždy sa nájde tá správna chvíľa na užívanie si krás svojej záhrady. Vždy sa nájde čas, kedy sa môžete zvaliť na čerstvý vzduch a načerpávať energiu zo slnečných lúčov.  

   

  Pripravili sme pre vás zoznam 4 najdôležitejšie prvky nábytku, ktoré by nemali chýbať na žiadnej záhrade...

   

  Sedacia súprava

  Základom každej domácnosti, ktorá má veľkú záhradu alebo terasu, je sedacia súprava. Keď máte takúto súpravu, nemusí vás trápiť myšlienka, kam usadíte svoju rodinu alebo hostí. Môžete si ju užívať pri raňajkách, popoludňajších kávičkách, večerných posedeniach alebo pri záhradnej párty.

   

  Obchodné reťazce vám ponúkajú mnoho typov záhradných sedacích súprav, najmä v tomto ročnom období. Na výber máte od klasických mohutných drevených, ratanových, až po plastové sedacie súpravy. Ak ste správni kutili, vyrobte si sedaciu súpravu z materiálov, ktoré máte poruke (drevené debničky palety). K hotovej konštrukcií vám budú chýba už len čalúnené sedáky, ktoré si môžete zhotoviť sami, alebo objednať na mieru od odborníkov ako sme my v Rimmoo.

   

  Kreslo, lavica  

  Doprajte si poobednú kávičku v pohodlí svojej záhrady. Stačí vám k tomu obyčajné kreslo alebo lavica a samozrejme malý odkladací stolík. Vytvorte si oázu, kde budete relaxovať po ťažkej drine. Výhodou takýchto kresiel je, že nezaberajú veľa priestoru a sú ľahko prenositeľné. Okrem záhrady ich jednoducho využijete aj na balkóne, loggii alebo v tajnom klube v suteréne.

   

  Modernejšou vychytávkou alebo prevedením kresiel sú sedacie vaky. Dnes už nie je problém preniesť látkový sedací vak na záhradu, a nechať ho tam počas dobrého i zlého počasia. Je to možné vďaka vysokej odolnosti ich povrchovej úpravy.

   

  Slnečník

  Slnenie sa je dobré, ale všetkého veľa škodí. Mali by ste sa vyvarovať najmä ostrému slnku. K tomu slúži slnečník, ktorý vás ochráni pred nepriaznivými slnečnými lúčmi. Nemusíte si hneď zaobstarať mohutný slnečník. Možnosti v oblasti tienenia sú rôzne. Môžete si tiež dopriať elektrické tieniacu techniku alebo záhradné tienidlá, ktoré dodajú terase moderný vzhľad.

   

  Záhradné lehátko

  Pre väčšie záhrady alebo terasy s bazénom sú ideálne záhradné lehátka. Napriek ich veľkému rozmeru, ich bude určite využívať celá rodina. Ten pocit roztiahnutia sa na celú plochu lehátka a vyloženia nôh, je jednoducho na nezaplatenie. Lehátko je vhodné pre každú dámu, ktorá sa chce opaľovať a taktiež pre každého pána, ktorý potrebuje ten správny po-pracovný odpočinok.

  Wed, June 15 2016

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)