Máte jedáleň? Dodajte jej charizmu!


  Máte jedáleň? Dodajte jej charizmu!

  Jedáleň je miesto, kde sa stretáva celá rodina počas raňajok, obeda, večere, ale aj počas rôznych jubileí a rodinných stretnutí. Jedáleň by mala byť vaším obrazom. Mala by mať príjemný vzhľad a atraktívnu atmosféru, aby sa v nej každý účastník cítil útulne a pohodlne.

   

  Pozrime sa spoločne na to, čím si môžete vyzdobiť jedáleň, aby vyzerala atraktívne pre vás a vaše okolie.

   

  Určite sa u vás nájdu rodinné fotky celej generácie, ktoré sú zastrčené v albume v spodnom šuflíku. Nebojte sa ich vytiahnuť a ukázať na svetlo sveta. Skombinujte rôzne veľkosti a farebné rámy. Z nazbieraných fotiek a ilustrácií dokážete vytvoriť krásnu galériu rodinných predmetov, ktoré na stenách prerozprávajú celú vašu históriu.

   

  Ak nie ste fotkový typ, vyskúšajte implementovať do svojho dizajnu zrkadlá. Zrkadlo ma tú čarovnú moc, že dokáže rozžiariť priestor. Je vhodné do nadčasových a tradičných dizajnov, záleží len na vás aký typ zrkadla a rámu si zvolíte.

   

  Jednoduchším príkladom vyzdobenia jedálne je použitie tapety. Pokiaľ máte v sebe aspoň malinký kúsoček dizajnérskeho citu, výber tapety bude pre vás prechádzka ružovým sadom. No rezervujte si na to minimálne 2 hodiny, keďže výber tapiet je dnes nesmierne veľký. Tapety viete aplikovať na celú stenu alebo len na časť steny napr. za stôl.

   

  Prenesme sa ďalej do kreatívnejších dizajnov. Veľkou vychytávkou sú vertikálne záhrady. Takúto stenu viete vytvoriť  buď použitím špeciálnych kvetináčov zavesených na stene, alebo ak vám to dovolí rozpočet môžete investovať do štýlovej machovej steny. Takáto stena navodí v miestnosti príjemný pocit prírody.

   

  Okrem tapety a fotiek či zrkadiel môžete na steny zavesiť tematické obrazy, ktoré zosobňujú vašu rodinu alebo štýl bývania. pokiaľ ste fanúšikom motivačných hesiel, nájdite to pravé a preneste ho nad jedálenský stôl. Ak máte sadu porcelánových tanierov po svojej prababičke, ktoré na povale zapadajú prachom, oprášte ich a vytvorte z nich umelecké dielo.

   

  Toto je pár nápadov, s ktorými si dokážete spríjemniť vašu jedálenskú miestnosť. Samozrejme poznáme aj iné. Naposledy sme spomínali využitie chalkboard-u v interiéri, a patrí tiež medzi trendy v dizajnovaní jedálenských priestorov.

   

  Už je len na vás, čo vás najviac oslovilo.

  (Zdroj: Hgtv.com)

  Thu, July 7 2016

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)