Valčeky - alternatíva tapiet


  Valčeky - alternatíva tapiet

  Dnes sa zameriame na vzorované maliarske valčeky, ktoré dokážu premeniť steny na umelecké dielo. V minulom storočí boli takéto steny v móde a skoro každý ich mal vo svojej domácnosti. Neskôr prišla nová doba a všetko staré zapadlo prachom. Dnes sa staré vychytávky opäť vracajú medzi nás a začínajú sa vyznačovať označením „trend súčasnosti“.

   

  Kedysi ľudia nemali zvyšné peniaze na tapety a tak sa museli sami vynájsť, ako osviežiť fádne fasády. Aby dosiahli rovnomernú vzorovanú plochu na stene, zostrojili špeciálny valček. Ten im uľahčil prácu a vyzdobil celú miestnosť. Avšak vtedy ich kvalita nebola na takej vysokej úrovni ako dnes. Dnes si môžete vybrať od rôznych motívov, farieb, veľkostí a použiteľností. Pri výbere vám najlepšie poradia v špecializovaných maliarskych predajniach, podľa toho aký vzor hľadáte a na aký materiál ho chcete aplikovať.

   

  Vo svete valčekov najviac dominujú prírodné motívy, ktoré sú skvelé na zjemnenie priestoru. Prírodný ráz miestnosti dodá priestoru šmrnc a útulnosť. Medzi najvyhľadávanejšie vzory patria lístočky, kvietky a zvieratká. No nájdu sa medzi nimi aj geometrické a abstraktné.

   

  Čo potom, keď už mate hotové kreatívne steny? Určite by ste chceli dosiahnuť efekt jednotného a prepojeného priestoru... Všetko je hotové, no v žiadnom metrovom textile neviete nájsť látku na vankúše v rovnakom alebo podobnom vzore ako je na stenách? Nezúfajte... Takýto valček je možné použiť aj na drevený nábytok, textil či papier. Stačí si kúpiť len špeciálnu farbu podľa podkladu. 

  Thu, August 11 2016

  0 Komentár

  Súvisiace produkty

  Komentár (0)